ŽiWell Kursalon, Beethovenova 5, Piešťany

1. február 2020

16.00 – 22.00

Pripravujeme špeciálny live stream koncert kapely KLIPERS, dňa 15.5.2020 o 20.00, za ich z technických dôvodov zrušené vystúpenie na Open MIC Live 2020.

Bližšie informácie

Fotografie a videá z Open MIC Live 2020 nájdete v sekcii Galéria.

KLIPERS

KLIPERS je nový a zaujímavý objav na československej scéne. Predstavuje zmes synth-folku, elektroniky, post-rocku a vyniká spojením jedinečného prejavu interpreta s intímnou dark wave poéziou a tradičným českým pesničkárstvom. Autor projektu, Milan Tarina, sa o „klipersovi“ vyjadruje ako o kolaborácií medzi jeho vnútorným a vonkajším „ja“, niekedy tak referuje na kapelu a niekedy priamo na seba. Minulý rok vyšiel singel „Budeme se bát“, inšpirovaný bájnym sci-fi dielom Nightfall od Isaaca Asimova – bol tak jasne udaný smer nového albumu „Vesmír se otočí“, ktorý vyšiel na indie vydavateľstve Z Tapes.

Na Slovensku má Klipers za sebou vystúpenia po viacerých kluboch (T3 kultúrny prostriedok, Eleuzína, .klub Pod lampou), vyše štyri mesiace aktívneho pôsobenia v rebríčku Demovnice na rádiu FM, zaujal produkciu čarovného Lestivalu, či navštívil In Between Books sessions alebo minuloročný piešťanský Street ART Festival.

Piešťany Open MIC Live

Open MIC Live je DIY festival lokálnej hudobnej tvorby, ktorý ponúka tradičné a alternatívne koncerty kapiel a pesničkárov.

Podujatie je určené pre každého, kto chce predstaviť vlastnú tvorbu prostredníctvom krátkeho vystúpenia, spravidla za dobrovoľný honorár do klobúka. Pre vystupujúcich je v definovanom časovom rozmedzí pripravené a zdarma poskytnuté ozvučenie a asistencia profesionálneho zvukára.

Piešťany Open MIC Live sa koná každoročne, začiatkom februára.