O NÁS

Urban Tone, ako súčasť spoločnosti EMERALD, je platformou pre organizáciu podujatí Piešťany Street ART Festival a Piešťany Open MIC Live. Hlavnou myšlienkou festivalov je formou koncertov, divadla alebo výtvarného umenia predstaviť širšej verejnosti originálnu pouličnú umeleckú tvorbu a podporiť vystupovanie domácich kapiel a pesničkárov.

Urban Tone podporuje živé hranie na ulici, ktoré je iné ako na tradičných koncertoch alebo festivaloch, pretože energia ulice je instantne neopakovateľná. Hraním na ulici sa obrusujú hrany nedôvery medzi rôznymi kultúrami a názormi, a vytvára sa priestor slobody, tolerancie a komunitnej spoločnosti.

PIEŠŤANY STREET ART FESTIVAL

Festival v roku 2016 založil Branislav Galo ako neformálne stretnutie priateľov a pouličných umelcov. Inšpiráciou pre zorganizovanie festivalu bolo jeho pôsobenie v street art skupine Kamila Veterná Trio, kde hral na priečnu flautu spolu s gitaristkou a speváčkou Kamilou Melicherovou a bubeníkom Borisom Páleníkom.

Vďaka genius loci Piešťan, kozmopolitnej atmosfére a tradícii pouličného umenia v centre mesta sa Street ART Festival každoročne, koncom júla alebo počas prvého augustového víkendu, stáva prirodzenou súčasťou osláv leta.

PIEŠŤANY OPEN MIC LIVE

Open MIC Live je DIY festival lokálnej hudobnej tvorby, ktorý ponúka tradičné a alternatívne koncerty kapiel a pesničkárov. Podujatie je určené pre každého, kto chce predstaviť vlastnú tvorbu prostredníctvom krátkeho vystúpenia, spravidla za dobrovoľný honorár do klobúka. Pre vystupujúcich je v definovanom časovom rozmedzí pripravené a zdarma poskytnuté ozvučenie a asistencia profesionálneho zvukára.

Piešťany Open MIC Live sa koná každoročne, koncom januára alebo počas prvého febuárového víkendu.